SUKCES UCZENNIC ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁUPAWIE W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI POLSKIEJ

0
104

03.06.2022r. w Ośrodku Teatralnym Rondo odbył się finał XXXIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. W zmaganiach artystycznych naszą gminę reprezentowały cztery osoby ze Szkoły Podstawowej w Łupawie (Maja Konopa, Nadia Princ, Julianna Zawacka, Zuzanna Majewska).  Miło nam ogłosić, że dwóm uczennicom udało się zainteresować jury swoją interpretacją utworów.

Maja Konopa zdobyła I miejsce. Ósmoklasistka w czasie konkursu musiała wykonać dwa zadania – najpierw recytowała wiersz autorstwa mieszkanki naszej gminy (Teresy Nowak), następnie zaprezentowała piosenkę pt. „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Jury doceniło także występy Nadii Princ. Uczennica otrzymała wyróżnienie. Czwartoklasistka również musiała przedstawić interpretację wiersza i piosenki. Nadia recytowała utwór pt. „Leniwiec” oraz śpiewała „Balladę o starym doktorze”. Uczennice do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem pani Zuzanny Malek oraz pani Zofii Batyckiej-Tetłak.

Udział w XXXIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej okazał się dla jego uczestników wartościowym doświadczeniem oraz okazją do czynnego uczestnictwa w kulturze.

Dziękujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły za trud włożony w przygotowania do powiatowych konfrontacji artystycznych. Podziękowania składamy również pani Joannie Basiak za pomoc w organizacji transportu dzieci i ich szkolnych opiekunów. Zofia Batycka-Tetłak, Zuzanna Malek