Gala wieńcząca XIII edycję ogólnopolskiego konkursu Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022.

0
71

We wtorek 14.06.2022 r., w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczysta gala wieńcząca XIII edycję ogólnopolskiego konkursu Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022. Tegoroczna edycja cieszyła się niebywałym zainteresowaniem – w literackich zmaganiach wzięło udział ponad osiem tysięcy uczniów! Wśród najlepszych znalazły się aż trzy uczennice Szkoły Podstawowej w Łupawie:

  • Michalina Boniecka, która zdobyła tytuł Laureata,

  • Natalia Pokultinis z tytułem Finalisty,

  • Zuzanna Majewska, która otrzymała wyróżnienie.

Nasze uczennice osobiście wzięły udział w wydarzeniu, by odebrać dyplomy i nagrody ufundowane przez Miasto Gdańsk. Wśród gości pojawili się przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Urzędu Miasta Gdańska oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz dyrektorzy szkół, które współorganizują Maraton.

Wielki Maraton Czytelniczy to konkurs przeznaczony dla uczniów i uczennic z całej Polski. Brać w nim udział mogą osoby uczęszczające do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jego organizatorami są: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy, Szkoła Podstawowa nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego w Gdańsku, I Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku. Wielki Maraton Czytelniczy jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Szkolnym opiekunem uczennic i koordynatorem konkursu jest pani Kamila Rejtner.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Kamila Rejtner