KONCERT CHARYTATYWNY W KOŚCIELE W ŁUPAWIE

0
122

W dniu 19.06.2022r. odbył się w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej koncert charytatywny na rzecz budującego się hospicjum w Pogorzelicach. Koncert był podsumowaniem innowacji pedagogicznej, którą w tym roku szkolnym prowadziła p. Zuzanna Malek oraz ks. Tomasz Rychłowski. Tematem innowacji pedagogicznej była :
Współczesna muzyka religijna jako źródło wszechstronnego rozwoju”.

Chęć niesienia pomocy innym połączona z muzykowaniem były inspiracją do podjęcia nowych działań, które miały na celu zapewnić dzieciom warunki wszechstronnego rozwoju. Znakomitą okazją do tego przedsięwzięcia była nauka poprzez niesienie pomocy innym. W akcję włączyli się rodzice, dziadkowie oraz ludzie dobrej woli, którzy podarowali własne wyroby, rękodzieło takie jak : miód, ciasta, ziemniaki, jajka, obrusy, kwietniki, żywą gęś, vouchery na usługi kosmetyczne i wiele innych, które można było zakupić w loterii przed kościołem.

Opiekę nad loterią fantową sprawowała niezastąpiona na co dzień bibliotekarka -Pani Agnieszka Klawikowska. Na pomoc przyszli również uczniowie klas siódmych i ósmych: Maja Wasilewska, Kinga Sobierańska, Filip Jagielski, Iwo Kowalski.

Nagłośnieniem w kościele zajął się zaprzyjaźniony ze szkołą i parafią muzyk- Pan Piotr Pendzich oraz chłopcy z naszej szkoły: Franek Tyborczyk, Maciej Michalski i Paweł Pilipionek.

Realizując innowację starano się stwarzać takie sytuacje , aby dzieci mogły wykorzystać swój potencjał rozwojowy. Do projektu zaproszono również absolwentów naszej szkoły, rodziców uczniów, przyjaciół związanych z parafią i szkołą. Koncert rozpoczął dyrektor szkoły Pan Bogusław Cyrny, który opowiedział o genezie całego przedsięwzięcia. Następnie na scenie pojawili się Kasia i Piotr Szadzińscy z towarzyszeniem chóru „ Łupawia” ,którzy wprowadzili publiczność w znakomity nastrój.

Drugi utwór pt. Miłosierni” – hymn Światowych Dni Młodzieży w Polsce ,  pięknie zaśpiewały uczennice klas ósmych : Maja Konopa oraz Julia Krop. Następną piosenkę pt. ” Zbawiciel”  zaprezentowała Maja Konopa, chór Łupawia oraz gościnnie na gitarze elektrycznej zagrał absolwent naszej szkoły Pan Władysław Kozłowski. Czwarty utwór pt. Uraza” zaśpiewała uczennica klasy czwartej- Inka Malek. Kolejny utwór to piosenka poświęcona Janowi Pawłowi II- „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Solistami w tym utworze byli: Zuzia Majewska, Nadia Princ, Hania Ramult, Julka Zawacka, Inka Malek, Mieszko Arciszewski oraz Ada Pieniak.

Na instrumentach zagrali: skrzypce: Anastazja Witt, flety: Martynka Ruszała, Maja i Zosia Tyborczyk oraz Maja Kamińska. „Credo” to pieśń, którą zaprezentowali: Maja Konopa, p. Zuzanna Malek, p. Piotr Konopa oraz ks. Tomasz Rychłowski, który jak sam przyznał, czekał na tę chwilę całe życie😊 W kolejnym utworze pt. „Skarb” dzieci wyśpiewały że są dla Boga cenniejsze niż piratów skarb. Ostatni utwór nosił tytuł „ Świat się  nie kończy”. Piosenkę zaśpiewała p. Z.Malek oraz p. P.Konopa. Całe przedsięwzięcie zostało nagrodzone gromkimi brawami na stojąco. Recenzje były znakomite, a to jedna z nich:” Fantastyczny koncert, pełen pięknej muzyki i wspaniałych piosenek. Znakomici artyści, wszystko w pięknym nastrojowym klimacie” Wszystkim serdecznie dziękujemy! Zuzanna Malek