BAL ABSOLWENTA

0
565

Dnia 15 czerwca 2022r w restauracji „Klasycznej” w Potęgowie odbył się bal absolwentów trzech klas ósmych.

Bal został przygotowany przez rodziców, którzy zaprosili do udziału w nim dyrekcję oraz grono pedagogiczne  szkoły. Uroczyste rozpoczęcie balu i przywitanie gości przez dyrektora Bogusława Cyrny nastąpiło o godzinie 17.00. Następnie  uczniowie zatańczyli poloneza w nowej aranżacji, do której przygotowała młodzież pod czujnym okiem wychowawczyń oraz pani Zuzanna Malek – nauczycielka muzyki. Taniec był wykonany perfekcyjnie, pięknie i majestatycznie. Zarówno rodzice, nauczyciele jak i inni goście byli zachwyceni.

Po części oficjalnej zgromadzeni udali się na poczęstunek, wspólne zdjęcia i oczekiwaną dobrą zabawę. Sala bezustannie była zajęta przez rozbawioną młodzież, zachęcającą do wspólnego tańca swoich nauczycieli i wychowawców .Wiedząc, że bal ten stanowi zwieńczenie nauki w naszej szkole i wiąże się z licznymi rozstaniami, opadły wszelkie opory i bariery międzyklasowe. Spędziliśmy razem wyjątkowe chwile pełne żwawych ruchów na parkiecie, fascynujących rozmów oraz „przytulasów”, po których wspomnienia zostaną nam na bardzo długo.

Godziny rozmów i tańców minęły w mgnieniu oka i wszyscy musieliśmy się ze sobą w końcu rozstać. Było to bardzo trudne, na zakończenie ósmoklasiści zaśpiewali i zatańczyli z wychowawczyniami piosenkę „Ostatni raz z moją klasą”. Helena Włodarska-Zabieglik