TEATR PROFILAKTYCZNY

0
268

W dniu 31 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyły się trzy spektakle profilaktyczne z prelekcjami w wykonaniu teatru KURTYNA.

I tak, uczniom klas I – III zaprezentowano bajkowy spektakl „Zaczarowany eliksir” o niesfornej małpce Gapcio i łatwowiernym piesku Dyzio, którzy wyruszają w swoją szaloną podróż, pełną przygód i niesamowitych zwrotów akcji, okraszoną pięknymi piosenkami oraz energetyzującym tańcem. Przesłaniem wychowawczo – profilaktycznym spektaklu były: edukacja zdrowotna, kształtowanie postaw społecznych. Dla uczniów klas IV – VI przygotowano spektakl „Niewinna gra”, przedstawiający współczesną historię dziewczynki o imieniu Klaudia, która zauroczona Michałem, zakochanym w grach komputerowych, chcąc zaimponować chłopakowi coraz mocniej zagłębia się w wirtualnym świecie. Aktorzy zwrócili uwagę uczniów na wpływ grupy rówieśniczej na zachowania innych osób, radzenie sobie z negatywnymi emocjami oraz zachowaniami agresywnymi a także na zagrożenia dla życia związane z uzależnieniami behawioralnymi. „Na sygnale” to spektakl adresowany do uczniów klas VII – VIII. Przedstawia historię młodego chłopaka o imieniu Wojtek i nowej koleżanki w klasie Dominiki. Ich udział w klasowej imprezie kończy się tragicznie. W spektaklu ukazano zagrożenia dla zdrowia wynikające z picia alkoholu, sięgania po różnego rodzaju środki psychoaktywne, dopalacze.

Prezentowane przez „Kurtynę” widowiska artystyczne z zakresu profilaktyki są bardzo atrakcyjne i zawierają wartościowe przesłanie.

Pedagog szkolny