UKS „Tęcza” Łupawa – 3 Liga Tenisa Stołowego.

0
315

Tenisiści stołowi UKS „Tęcza” Łupawa zakończyli I rundę rozgrywek III ligi tenisa stołowego mężczyzn w sezonie 2022/23. W rozgrywkach bierze udział 11 drużyn z terenu województwa pomorskiego. Drużyna z naszej gminy po I rundzie zajęła ostatecznie IX m-ce, zabrakło zaledwie 1 punktu, by rywalizować w II rundzie o miejsca I-VII. Trzy zespoły: KUKS REMUS II Kościerzyna, P&P START Wejherowo oraz UKS Tęcza Łupawa miały po 6 punktów. Do zweryfikowania wyników konieczna była dodatkowa tabela, w której najkorzystniejszy bilans uzyskał zespół z Kościerzyny i dzięki temu zajął m-ce VII po I rundzie i prawo gry w grupie awansowej.

Zespół tenisistów UKS „Tęcza” Łupawa walczył będzie o utrzymanie się w III lidze           z zespołami P&P Start Wejherowo, Turbo Tenis Stołowy Skarszewy oraz UKS LEO Trąbki Wielkie. W grupie spadkowej nasz zespół prowadzi z 6 punktami. Na II m-ce jest zespół                      z Wejherowa, na 3 ze Skarszew, na 4 z Trąbek Małych.

Nasz zespół solidnie przygotowuje się do II rundy rozgrywek w III lidze tenisa stołowego. Wzmocnienie zespołu Sebastianem Matusiakiem i powrót do gry Adama Miśnika wyraźnie wzmocnił siłę zespołu z Łupawy. Ostatnia bardzo cenna wygrana z 3 zespołem III ligi ze Starogardu Gdańskiego w stosunku 8:2 napawa optymizmem w kolejnych spotkaniach.

Dziękujemy bardzo sponsorom, którzy wspierają zespół, firmom Kelfield, Mashav Energia sp.zo.o., oraz Wójtowi Gminy Potęgowo panu Dawidowi Litwinowi. Trenerem zespołu jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łupawie pan Bogusław Cyrny. Zapraszamy sympatyków tenisa stołowego na spotkania, które rozgrywane są w sali sportowej UKS „Tęcza „ Łupawa- w szkole w Łupawie.   Bogusław Cyrny